Betshop: Λειψία – Ντόρτμουντ με πλήθος αγορών

Προωθητικές ενέργειες της Betshop

Λειψία και Ντόρτμουντ δίνουν τη μάχη τους σήμερα στην Μπουντεσλίγκα και η Betshop προσφέρει τον αγώνα με πολλές στοιχηματικές επιλογές.

Σε τροχιά κορυφής είναι η Λειψία, που με τους 33 βαθμούς της απέχει μόνο 2 από την πρώτη θέση που κατέχει η Μπάγερν Μονάχου. Μάλιστα, φέτος στο πρωτάθλημα έχει χάσει μόλις μία φορά, από την Γκλάντμπαχ με 1-0 τον Οκτώβριο που μας πέρασε. Διαθέτει την κορυφαία άμυνα της κατηγορίας, καθώς έχει δεχτεί μόνο εννιά όλα κι όλα τέρματα σε 14 αγωνιστικές. Τελευταία κέρδισε την Στουτγκάρδη με 1-0 και τέρμα του Όλμο.

Από θετικό αποτέλεσμα που χρειαζόταν έρχεται η Μπορούσια Ντόρτμουντ, που την τελευταία αγωνιστική νίκησε εντός με 2-0 τη Βόλφσμπουργκ. Τα τέρματα πέτυχαν ο Ακαντζί στο 66ο λεπτό και ο Σάντο στις καθυστερήσεις. Γύρισε στην αγωνιστική δράση μετά από τον τραυματισμό του και ο πρώτος της σκόρερ της Χόλαντ, με 10 που έχει πετύχει φέτος και τον φέρνουν και δεύτερο σε όλο το πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 4η θέση της κατάταξης με 25 βαθμούς, στους -8 από την κορυφή.

Τις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσει έχει η Λειψία, με τον “άσο” να είναι στο 2.41 στην Betshop.gr. Στις υπόλοιπες επιλογές για το αποτέλεσμα, η ισοπαλία βρίσκεται στο 3.59 και το “διπλό” στο 2.89.

Στην Betshop.gr μπορείτε να βρείτε το παιχνίδι με πολλές επιλογές στοιχημάτων, όπως για παράδειγμα: