Betshop: Τρία σερί διπλά για τη Ζαγκλέμπιε Λουμπίν

Για την 23η αγωνιστική της Ekstraklasa, η Σλασκ Βρότσλαβ φιλοξενεί τη Ζαγκλέμπιε Λουμπίν (19:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 347+ αγορές!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σλασκ Βρότσλαβ, μετά και τη νίκη επί της Ζαγκλέμπιε Σοσνόβιετς (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βίτεσλαβ Λάβιτσκα φιλοξενήθηκε από τη Βίσλα Κρακοβίας, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι, πέντε λεπτά πριν από την ανάπαυλα, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Τα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της πλέον, ολοκληρώθηκαν με Under 2.5. Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην 14η θέση και εντός ζώνης των πλέι άουτ, έχοντας συγκεντρώσει 21 βαθμούς. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και έξι ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, με τα πέντε τελευταία αντίστοιχα ματς να ολοκληρώνονται με 2-3 Goals.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ζαγκλέμπιε Λουμπίν, μετά και από εκείνη επί της Λεχ Πόζναν (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπεν Φαν Ντάελ υποδέχθηκε τη Μιέντζ, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Προηγήθηκε στο 15′ με τον Παβλόφσκι και τρία λεπτά αργότερα, το αυτογκόλ του Μιλίκοβιτς διπλασίασε το προβάδισμα της. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμόρφωσε στο 81′ ο Γιαγκιέλο. Αυτό ήταν και το έκτο διαδοχικό παιχνίδι που ολοκληρώνεται με Over 2.5. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 30 συνολικά και είναι στην 10η θέση, απέχοντας πέντε πόντους από τα πλέι οφ της κατηγορίας. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στις τρεις τελευταίες εξόδους της. Οι έξι από τις επτά τελευταίες της ήταν με Over 2.5.