Betshop: Τέσσερις σερί εντός έδρας νίκες η Νιουκάστλ

Για την 30η αγωνιστική της Premier League, η Νιουκάστλ υποδέχεται την Έβερτον (17:00) και η Betshop προσφέρει την αναμέτρηση με 548+ αγορές!

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Νιουκάστλ, μετά από τρία παιχνίδια με απολογισμό δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ φιλοξενήθηκε από τη Γουέστ Χαμ, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω από το έβδομο λεπτό, δέχθηκε ακόμη ένα τέρμα λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιχρόνου, για το τελικό αποτέλεσμα. Τα πέντε τελευταία της ματς για το πρωτάθλημα, ολοκληρώθηκαν με Under 2.5. Υποχώρησε έτσι στην 14η θέση με 31 βαθμούς, απέχοντας έξι από την επικίνδυνη ζώνη. Παράλληλα, διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις, με 26 τέρματα στο ενεργητικό της. Εντός έδρας έχει απολογισμό έξι νίκες, μια ισοπαλία και οκτώ ήττες στα πλαίσια του πρωταθλήματος, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα πιο πρόσφατα. Τα πέντε από τα έξι τελευταία της ολοκληρώθηκαν με N/G.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι πρωταθλήματος, η Έβερτον παρέμεινε αήττητη, μετά και τη νίκη επί της Κάρντιφ (0-3 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρκο Σίλβα φιλοξένησε τη Λίβερπουλ, στο μεταξύ τους ντέρμπι για την Premier League, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Ήταν και το τέταρτο διαδοχικό της παιχνίδι πρωταθλήματος, που σημειώνεται N/G. Με το βαθμό αυτό, έφτασε τους 37 συνολικά και είναι στην 10η θέση, απέχοντας τόσο από την πρώτη πεντάδα, όσο και από την επικίνδυνη ζώνη. Εκτός έδρας έχει απολογισμό τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της, σημειώθηκε N/G.